متن کاتالوگ نمایشگاه کیوان زند

«سویۀ شاعرانۀ یک اثر آشکارکنندۀ عنصر نادیدنی آن است.»   ناتالی ساروت

به تصاویر نقاشی‏ های مدرن می ‏مانند. شبیه آن است که کسی بر روی بخشی از تصویر کشیدگی ایجاد نموده تا مرز بودن و نبودن، خودآگاهی و ناخودآگاهی، واقعیت و خیال را به توهمی از هستی بکشاند، تا تو را در خیالِ واقعیت این جهانی گسترش دهد. به این مانند است که آدمی بین همه آنچه باید می ‏بود و هست دست و پنجه نرم می‏ کند. تصاویر سیاه و سفیدِ کیوان زند از بابل‏رود همچون برخی آثار گرهارد ریشتر(هنرمند و نقاش معاصر آلمانی) که با تخته ‏های مسطح ‏اش به جان رنگ‏ ها می‏ افتد تا اعوجاج زندگی و وهم‏گونگی‏ اش را از رؤیایی فرا زمانی بسازد، بستری از تخیل برای مخاطب می‎‏آفریند تا درآن به جستجوی خویشتن بپردازد. خویشتنی که نیمی از آن به گفتۀ یونگ همچون کوه یخی زیر آب پنهان است. تا آنجا که حضور و عدم حضور در این آثار دریچه ‏ای‏‏ شده برای بازتاب خودِ آشفتۀ درونیِ هر کدام از ما.

ناموجودیِ عکاس نیز در به هم ریختگیِ خط و خالِ ایجاد شده بر سطح تصویر نظم می ‏یابد و دریچه‏ های واقعیت و خیال را بر روی دیگران می‏ گشاید، تا از طریق آن وارد زندگی خود شوند.

...

حسین روانبخش- قائمشهر

بیست و یک بهمن ۱۳۹۲

Welcome

Welcome to Hossein Ravanbakhsh's official website.This website contains a selection of Ravanbakhsh's artworks. He lives and works in Qaemshahr, Iran
 

Blog

برگزاریِ کارگاه یکروزهٔ انیمیشن
آشنایی با زمانبندی و تکنیک‌های انیمیشن | 01/14/2019

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی دانه در نظر دارد در تاریخ ... بیشتر بخوانید

More Blog Entries