در رابطه با آثار حسین روانبخش

نگاه و درون مايه آثار حسين روانبخش به گذشته‏ هاي فرهنگي- اعتقادي مردم ايران زمين، هند و شرق دور است. آشنايي او با مضامين اسطوره ‏اي و آييني اين سرزمين‏ ها كه بازتاب شان در بكارگيري خطوط تصويري، معماري تزئيني و مفهومي، همچنين شيوه زندگي‏ شان در گذشته‏ هاي دوردست و حال ديده مي‏ شود، دست‏مايه پيدايش آثاري شده با استفاده از رنگ‏ هاي اندك و تكرار فرمي دوكي شكل كه در ارجاعات خود به مفاهيمي چون مرگ، زندگي، آفرينش جهان و انسان، گَيومَرتَن، نور و ظلمت، وحدت در كثرت، قدرت اعداد و حروف و حيات معاصر بشر اشاره دارد.
آثارش بر پارچه‏ هاي كتاني بدون زيرسازي با رنگ ‏هاي جوهري و رنگ‏ هاي مخصوص پارچه، مقواهاي فابريانو و دست‏ ساز به همراه رنگ اكريليك، ماژيك، مداد شمعي و روان ‏نويس و عموماً در قطع ‏هاي ۸۰×۶۰ و ۱۰۰×۷۰ سانتي‏متر ديده مي ‏شوند. اجراهاي ساده آثار ايشان تا به آنجا پيش رفته‏ اند كه در برخي موارد كنتراست ‏هاي رنگي و طرح ‏ها تنها با سوراخ كردن( بوسيله سوزن و ميخ ) بر سطح مقواها و كمترين اثر از طرف هنرمند ايجاد مي‏ گردد. وی معتقد است كه هنر و اثر هنري براي ما بازي كودكانه‏ اي ا‏ست كه در دوران بزرگسالي به طور جدي ديده شده و پرداختن به آن را از وظايف و مسئوليت ‏هاي خود در قبال انسان بودن و طبيعت زندگي مي ‏داند.

Welcome

Welcome to Hossein Ravanbakhsh's official website.This website contains a selection of Ravanbakhsh's artworks. He lives and works in Qaemshahr, Iran
 

Blog

برگزاریِ کارگاه یکروزهٔ انیمیشن
آشنایی با زمانبندی و تکنیک‌های انیمیشن | 01/14/2019

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی دانه در نظر دارد در تاریخ ... بیشتر بخوانید

More Blog Entries